حالت شب
  • Sunday, 26 May 2024
ساخت بیش از ۳۸ هزار واحد نهضت ملی مسکن در اصفهان آغاز شد

ساخت بیش از ۳۸ هزار واحد نهضت ملی مسکن در اصفهان آغاز شد

به گزارش باخبرباش  علیرضا قاری‌قرآن روز چهارشنبه با بیان‌اینکه بیش از ۴۶۱ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن این استان ثبت نام کردند، افزود: پس از بررسی و پالایش‌های لازم افزون بر ۱۵۸ هزار و ۸۰۰ متقاضی حائز شرایط شدند و تاکنون بیش از ۱۳۱ هزار متقاضی تایید نهایی شده‌اند.

وی ادامه داد: بیش از ۶۷ هزار و ۶۰۰ نفر از متقاضیان حائز شرایط در شهرهای جدید استان اصفهان و افزون بر ۹۱ هزار و ۱۰۰ نفر نیز در شهرهای بالا و زیر یکصد هزار نفر استان هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی اصفهان با بیان اینکه تاکنون برای بیش از ۵۰ هزار و ۸۰۰ نفر از متقاضیان افتتاح حساب شده است، اظهار داشت: در زمان حاضر قرارداد با سازنده برای افزون بر ۴۵ هزار و ۳۰۰ واحد منعقد و برای بیش از ۱۹ هزار و ۹۰۰ واحد قرارداد مشارکت مدنی با بانک‌های عامل تنظیم شده است.

وی اضافه کرد: تاکنون پروانه ساختمانی افزون بر ۲۸ هزار و ۵۰۰ واحد اخذ شده است و در زمان حاضر اجرای این طرح در مراحل مختلف اخذ پروانه، فونداسیون، اسکلت و سقف، سفت کاری و نازک کاری قرار دارد.

«نهضت ملی مسکن» طرح دولت سیزدهم برای خانه‌دار کردن مردم است که در آن سهم استان اصفهان ساخت ۲۰۳ هزار واحد در چهار سال اعلام شده است.

مهمترین هدف این طرح برنامه‌ریزی برای تولید یک میلیون مسکن در سال است و در اُفق چهار ساله، دولت مُصمم به ایجاد چهار میلیون واحد مسکونی در کشور است.

اصفهان حدود پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۲۸ شهرستان دارد و سومین استان پُرجمعیت کشور به‌شمار می‌آید.

 

منبع: پایگاه خبری وزارت راه شهرسازی 

دیدگاه / پاسخ