حالت شب
  • Saturday, 25 May 2024
سرجوخه؛ خیز صداوسیما علیه قماربازها

سرجوخه؛ خیز صداوسیما علیه قماربازها

 به گزارش باخبرباش به نقل از روزنامه خراسان : سریال «سرجوخه» به کارگردانی احمد معظمی و تهیه‌کنندگی ابوالفضل صفری از دوشنبه هفته گذشته به کنداکتور شبکه سه اضافه شده است. این مجموعه مانند دیگر ساخته‌های آن‌ها در سال‌های اخیر، فضای امنیتی دارد. «سرجوخه» در ابتدای قصه با پرداختن به موضوع سایت‌های شرط‌بندی و شاخ‌های اینستاگرام، شروع خوبی داشت و موفق شد مخاطب را با قصه خود درگیر کند.

سرجوخه؛ خیز صداوسیما علیه قماربازها

روایت فعالیت سایت‌های شرط‌بندی و شاخ‌ها

قصه «سرجوخه» با نمایش برشی از زندگی شخصیت‌های اصلی داستان، «کیان» با بازی سامان صفاری و «غلامرضا» با بازی حمیدرضا محمدی آغاز شد و روایت ماجرای مربوط به این دو شخصیت به صورت موازی پیش رفت. «کیان» جوان ثروتمندی است که سایت‌های شرط‌بندی را اداره می‌کند. درست در نقطه مقابل او «غلامرضا» جوان جنوب شهری است که شغل و درآمدی ندارد و به همین دلیل نمی‌تواند با دختر مورد علاقه خود ازدواج کند. با توجه به آن چه در سریال دیده‌ایم احتمالا زندگی این دو شخصیت به یکدیگر پیوند می‌خورد و وارد ماجرا‌هایی خواهند شد.

سرجوخه؛ خیز صداوسیما علیه قماربازها

همان طور که اشاره کردیم سریال «سرجوخه» دست روی موضوعات جذاب و به روزی مانند جذب چهره‌ها به سایت‌های شرط‌بندی و فعالیت شاخ‌های اینستاگرامی گذاشته است که برگ برنده‌ای برای سریال محسوب می‌شود. شاید چنین موضوعاتی برای مخاطب جوان بیشتر قابل درک و ملموس باشد، اما به طور کلی «سرجوخه» می‌تواند برای تماشاگر کشش داشته باشد. ریتم خوب و مناسب قصه نیز باعث شده بتواند مخاطب را پای تماشای سریال نگه دارد. هرچند که هنوز بعضی از نقاط تاریک قصه روشن نشده و ممکن است مخاطب کمی سردرگم شود، اما با جلو رفتن قصه، ممکن است اوضاع بهتر شود.

ترکیب چهره‌های جدید و شناخته شده

ترکیب بازیگران سریال «سرجوخه» را چهره‌های جوان و جدیدی مانند سامان صفاری، حمیدرضا محمدی، نازنین کیوانی، نیلوفر کوخانی و چهره‌های با سابقه‌ای مانند علی اوسیوند، حبیب دهقان‌نسب، علیرضا جلالی‌تبار و قربان نجفی تشکیل داده‌اند. سامان صفاری و نیلوفر کوخانی که پیش از این در تلویزیون دیده شده‌اند، نقش‌های متفاوتی را نسبت به دیگر سریال‌های خود برعهده داشته‌اند. سامان صفاری در نقش شخصیت منفی «کیان» بازی قابل قبولی داشته، اما نمی‌توان از آن به عنوان نقطه عطفی در کارنامه‌اش یاد کرد.

سرجوخه؛ خیز صداوسیما علیه قماربازها

نیلوفر کوخانی تلاش کرده حضور متفاوتی در سریال داشته باشد، اما برای نقش «رزی» به عنوان دختری خلافکار و گرفتار اعتیاد انتخاب چندان مناسبی نبوده و این نقش با سادگی و معصومیت ذاتی چهره‌اش تناسب ندارد. نازنین کیوانی نیز در نقش یک شاخ اینستاگرامی در انتقال حس خود عملکرد موفقی نداشته و بازی باورپذیری را به نمایش نگذاشته است. حمیدرضا محمدی، اما نقش یک پسر لات جنوب شهری را به خوبی ایفا کرده و لحن و حرکات او متناسب با ویژگی‌های شخصیت اش است.

سرجوخه؛ خیز صداوسیما علیه قماربازها

سابقه همکاری معظمی و صفری

احمد معظمی و ابوالفضل صفری تا به حال سریال‌های مختلفی در ژانر امنیتی و ضدجاسوسی در تلویزیون ساخته‌اند. «ترور خاموش» با موضوع اعتیاد و قاچاق مواد مخدر و «خانه امن» درباره فعالیت گروه تروریستی داعش در ایران، دیگر آثار این کارگردان و تهیه‌کننده هستند که هر دو مورد استقبال مخاطبان قرار گرفتند و تجربه‌های موفقی در کارنامه آن‌ها به حساب می‌آیند. اکنون «سرجوخه» سومین سریال امنیتی و معمایی ا‎ست که معظمی با سوژه متفاوتی جلوی دوربین برده است. باید تا پایان سریال صبر کرد و دید آیا این مجموعه موفقیت تجربه‌های قبلی را تکرار خواهد کرد یا خیر.

دیدگاه / پاسخ