حالت شب
  • Tuesday, 23 April 2024
سومین مرحله پذیرش تیم‌ایده‌ها در خانه فنّاوری‌های فرهنگی اصفهان

سومین مرحله پذیرش تیم‌ایده‌ها در خانه فنّاوری‌های فرهنگی اصفهان

رئیس خانه فنّاوری‌های فرهنگی اصفهان از مرحله سوم پذیرش تیم‌ایده‌ها در پاییز سال جاری خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین صادق امینی، اظهار داشت: خانه فنّاوری‌های فرهنگی اصفهان هم‌زمان با مرکز ملّی نوآوری و خلاقیّت اشراق، توسط معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور افتتاح و تاکنون دو مرحله پذیرش داشته است.

وی افزود: در ابتدای فصل بهار سال جاری مرحله اول پذیرش انجام شد، در این مرحله از میان ۴۰ تیم‌ایده متقاضی، ۱۰ تیم پذیرش و در ابتدای سال جاری به منظور تدوین بوم کسب‌وکار جلسات متعددی با منتورها و مشاوران اختصاصی‌شان برگزار کردند.

رئیس خانه فنّاوری‌های فرهنگی اصفهان اضافه کرد: از میان تیم‌ایده‌های پذیرش‌شده در مرحله اول، تاکنون چهار تیم به مرحله ارزیابی اعتبارنامه شرکت خلاق رسیده‌اند که حاکی از موفقیت این تیم‌ها است.

حجت‌الاسلام والمسلمین امینی ادامه داد: در مرحله دوم پذیرش تیم ایده‌ها که مصادف با ابتدای فصل تابستان سال جاری بود، کارگاه آموزشی تدوین بوم کسب‌وکار ویژه متقاضیان برگزار و پس از ارزیابی داوران از ایده‌های دریافتی در روز دوم کارگاه، ۱۱ تیم پذیرفته شدند که هم‌اکنون مشغول طی جلسات منتوری هستند، با این تفاوت که در مرحله دوم، منتوریِ تیم‌ها به‌صورت گروهی انجام می‌شود یعنی به ‌ازای هر تیم در جلسه منتوری حداقل دو یا سه منتور حضور دارند.

وی بیان کرد: مرحله سوم پذیرش تیم‌ایده‌ها در خانه فنّاوری‌های فرهنگی اصفهان در ابتدای فصل پاییز با برگزاری کارگاه انجام خواهد شد. در این مرحله، تیم‌ایده‌هایی می‌توانند پذیرش شوند که علاوه بر داشتن ایده‌ای با قابلیت تبدیل شدن به کسب‌وکار و تاب‌آوری، ایده‌شان دارای ارزش فرهنگی نیز باشد.

رئیس خانه فنّاوری‌های فرهنگی اصفهان تصریح کرد: پس از سلسله جلسات منتوری، جلسات دیگری با عنوان جلسات سه‌جانبه و بوم‌تکانی برای تیم‌ها به منظور ارزیابی مجدد بوم کسب‌وکار آنها برگزار می‌شود و سپس وارد مرحله مشاوره و تکمیل بیزینس پلن و جزئیات بوم کسب‌وکار خود خواهند شد.

وی گفت: در مرداد سال جاری، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از تیم‌های مستقر در خانه فنّاوری‌های فرهنگی استان اصفهان بازدید کردند و توصیه‌ها و راهنمایی‌هایی ارزشمندی نیز برای موفقیّت آنها ارائه دادند.

حجت الاسلام و المسلمین امینی در پایان گفت: متقاضیان می توانند از طریق پایگاه اینترنتی noavari.dte.ir  ایده خود را ثبت نمایند.

دیدگاه / پاسخ