حالت شب
  • Wednesday, 17 April 2024
طراحی بسته کمک به اشتغالزایی منطقه شرق اصفهان

طراحی بسته کمک به اشتغالزایی منطقه شرق اصفهان

طراحی بسته ای برای کمک به اشتغالزایی و فعال شدن واحدهای صنعتی و نیمه صنعتی منطقه شرق راضروری دانست.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، استاندار اصفهان درجلسه شورای گفتگوی دولت وبخش خصوصی استان اصفهان خواستار پیگیری خسارات وارده به  حقابه داران و خسارات ناشی از خشکسالی های اخیراز سوی سازمان جهادکشاورزی ازوزرات متبوع شد.

عباس رضایی همچنین افزود: باتوجه به مشکلات اخیر زنبورداران استان و کاهش تولید عسل لازم است سازمان جهادکشاورزی مسائل و مشکلات کندوداران را بررسی و به ارائه راهکارهای رفع آن بپردازد.

وی همچنین برضرورت ایجاد همکاری لازم میان فعالان حوزه دام با اعضای هیات علمی دانشگاه های اصفهان، صنعتی و دانشگاه آزاداسلامی خوراسگان با محوریت سازمان جهادکشاورزی برای اصلاح نژاد دام وطیور تاکید کرد.

 رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان همچنین خواستار برگزاری نشستی فوری با فعالان حوزه دام و طیور به منظور احصاء مشکلات آنها و بیان انتظارات از این قشر، باحضورکلیه دستگاه های مرتبط با این حوزه شد.

رضایی گفت: لازم است ایجاد سازوکار توسعه پرورش ماهیان زینتی آب شور در شهرستان خورو الگوبرداری از استان گلستان برای پیاده سازی کشت هیدروپونیک در استان اصفهان در رأس برنامه های سازمان جهادکشاورزی استان قراربگیرد.  وی همچنین از کلنگ زنی منطقه دیپلماتیک اصفهان در کنار سالن اجلاس طی روزهای آینده خبرداد.

 

راه اندازی مرکز شبانه روزی فوریت های کسب و کار وسرمایه گذاری اصفهان

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان نیز با تشکر از تلاش های رئیس سازمان صمت و معاون اموراقتصادی استاندار اصفهان برای کمک به راه اندازی مرکز شبانه روزی فوریت های کسب و کار وسرمایه گذاری اصفهان، نقش اتاق بازرگانی در این مرکز را پایش، مطالبه گری، نظرسنجی و رضایت سنجی عنوان و تاکید کرد: براساس ماده 14 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار وزرا وروسای دستگاه های اجرایی و قضایی مرتبط با محیط کسب و کار و روسا و مدیران کل این دستگاه ها درمراکز استان موظفند یکی از معاونان خودرا به عنوان مسئول بهبود محیط کسب وکارتعیین ومعرفی کنند اما بعضا شاهد معرفی نماینده درسطح کارشناس از سوی دستگاه های اجرایی هستیم، که برای تسریع در حل پرونده ها لازم است نماینده در سطح معاون یا قائم مقام سازمان معرفی شود.

مسعودگلشیرازی، فراهم کردن بستر نرم افزاری لازم این مرکز با همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی را در حصول نتیجه مطلوب کارکرد این دفتر حایز اهمیت دانست.

دبیرشورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اصفهان در ادامه ضمن تقدیر از اقدامات سازمان جهادکشاورزی استان گفت: بیشترین میزان رضایت فعالان اقتصادی اصفهان به این سازمان تعلق دارد.

گلشیرازی بااشاره به ورود اتاق بازرگانی اصفهان به مگاپروژه اشتغال و توسعه پایدار منطقه شرق اصفهان، طراحی بسته ای برای کمک به اشتغالزایی و فعال شدن واحدهای صنعتی و نیمه صنعتی در این منطقه راضروری دانست. وی درپایان سخنان خود راه اندازی گمرک خوانسار و گلپایگان را در توسعه صادرات استان حایز اهمیت دانست.

دیدگاه / پاسخ