حالت شب
  • Tuesday, 23 April 2024
فاز تکمیلی بیمارستان تخصصی سیار سپاه در اصفهان افتتاح شد سردار پاکپور بیمارستان صحرایی در کمترین زمان احداث می شود

فاز تکمیلی بیمارستان تخصصی سیار سپاه در اصفهان افتتاح شد سردار پاکپور بیمارستان صحرایی در کمترین زمان احداث می شود

 به گزارش باخبرباش به نقل از فارس:سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه صبح امروز در مراسم افتتاح بیمارستان تخصصی حاد تنفسی شهید آیت‌الله صدوقی اصفهان، گفت: سال ۸۸ با تحویل گرفتن بحث امنیت جنوب شرق توسط نیروی زمینی سپاه، مشاهده شد برخی مشکلات در زمینه بهداشتی در منطقه وجود دارد و لذا با استفاده از برخی زیرساخت‌های سپاه به مردم ارائه خدمت شد.

وی افزود: مرداد ۱۳۸۸  چادر‌هایی برای ارایه خدمات بهداشتی احداث شد و این روند سال به سال ارتقا پیدا کرد و کیفیت خدمات افزایش یافت و تجربه ارزشمندی برای سپاه حاصل و در سیستان و بلوچستان سه میلیون نفر خدمات در قالب بیمارستان‌های صحرایی در انواع خدمات بهداشتی و درمانی به مردم ارائه شد.

پاکپور اظهار کرد: سال اول اتاق عمل نبود ولی امروز توانایی وجود دارد در کوتاهترین مدت یک بیمارستان صحرایی در هر جای ایران احداث شود.

فرمانده نیروی زمینی سپاه افزود: پس از زلزله سرپل ذهاب، ظرف مدت سه روز سه بیمارستان در سر پل ذهاب ایجاد شد و برغم اینکه بالگردهای نیروی زمینی سپاه آماده انتقال بیماران به شهر بودند ولی با راه‌اندازی این بیمارستان‌های دیگر احتیاجی به انتقال بیمار به بیمارستان‌ها نبود.

وی خاطر نشان کرد: با شیوع کرونا بهداری نیروی زمینی با قدرت وارد شد و خدمات و امکانات امروز محصول اتاق‌های فکر بهداری است که با رصد چالش‌ها، امکانات ویژه برای شرایط بحرانی تدارک دیده شد.

پاکپور به راه‌اندازی بیمارستان با ۲۵۰ تخت ویژه بیماران حاد تنفسی در اصفهان اشاره و اضافه کرد: همانگونه که در عملیات‌های نظامی لایه‌های ارتباطی دارای اهمیت است در این بیمارستان‌های لایه‌های مختلف برای انرژی برق یک ضرورت است و‌لذا در این بیمارستان‌ برق از ۲ نقطه شهر تامین و همچنین ژنراتورهای دستگاه‌های مختلف پیش‌بینی شده و در نهایت یک ژنراتور بزرگ دیگر برای کلیه دستگاه‌ها به‌عنوان لایه سوم در نظر گرفته شده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت:امروز ۸۰۰ تخت ویژه در مجموعه بهداری نیروی زمینی سپاه برای کرونا در سطح کشور در نظر گرفته شد که ظرفیتی بی‌نظیر است و امکان خدمات رسانی به مردم را ارتقا می‌دهد.

وی تصریح کرد: این بیمارستان‌ها می‌تواند ظرفیتی ایجاد کند تا حتی در زمان‌هایی که موج کرونایی وجود ندارد زمینه درمان بیماران کرونایی در این مراکز به عنوان یک مرکز تخصصی فراهم شود.

پاکپور افزود: آمادگی در سطح بهداری نیرو برای هر شرایطی فراهم شده است و تمام بیمارستان‌های نیروی زمینی یک پشتوانه دیگری از جمله همین بیمارستان‌های سیار تخصصی دارند که امکان خدمات‌رسانی به مناطق محروم را نیز فراهم کرده است.

فاز تکمیلی بیمارستان سیار تخصصی ویژه بیماران حاد تنفسی شهید صدوقی نیروی زمینی سپاه  روز چهارشنبه با حضور سردار سرتیپ محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه در سپاهان‌شهر اصفهان افتتاح شد. این بیمارستان با ظرفیت ۲۵۰ تخت با امکانات تنفسی به همت نیروهای بسیجی، رزمندگان سپاه و حمایت مجموعه مدیریت استان اصفهان و صنایع احداث شده است.

دیدگاه / پاسخ