حالت شب
  • Wednesday, 17 April 2024
محور اصفهان  تهران پر تصادف‌ترین محور استان در ایام نوروز

محور اصفهان تهران پر تصادف‌ترین محور استان در ایام نوروز

به گزارش باخبرباش اصغر زارع، رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار کرد: از ابتدای طرح نوروزی از ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا روز نهم فروردین ماه ۳۱ نفر در راه‌های برون‌شهری استان جان خود را بر اثر حوادث رانندگی از دست داده و ۳۶۴ نفر نیز مجروح شدند.

وی افزود: در همین مدت ۱۶۴ فقره تصادف خسارتی نیز در جاده‌های استان اصفهان رخ داده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش ۶۵ درصدی همراه بوده است.

زارع با بیان اینکه محور اصفهان _ تهران با ۳ نفر جان باخته و ۳۲ نفر مجروح، پرتصادف‌ترین محور استان بود، گفت: پس از آن محور آزادراه امیرکبیر با ۳ نفر جان باخته و ۱۷ نفر مجروح، محور نائین _ یزد با ۳ نفر جان باخته و ۱۴ نفر مجروح و محور نطنز _بادرود با ۳ نفر جان باخته و ۱۳ نفر مجروح پرتصادف‌ترین محورهای استان بودند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان بیان کرد: بیشترین علت تصادفات عدم توجه به جلو با ۶۵ درصد و پس از آن عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی بوده است.

وی با بیان اینکه ۷۷ درصد از تصادفات مربوط به خودروهای سواری است، عنوان کرد: بر اساس تجزیه و تحلیل‌های صورت گرفته خودروهای پژو و پراید بیشترین خودروهایی بودند که در محورهای استان دچار تصادف شدند.

زارع با بیان اینکه از تعداد جان‌باختگان حوادث رانندگی در راه‌های برون‌شهری استان ۷ نفر راننده و ۲۴ نفر سرنشین بودند، گفت: در بررسی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان مشخص شد نبستن کمربند ایمنی عامل مهمی در جان‌باختن سرنشینان خودروها بوده که لازم است رانندگان و سرنشینان خودرو به این موضوع توجه کرده و حتماً از کمربند ایمنی استفاده کنند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه کمربند ایمنی بهترین وسیله برای حفظ جان راننده و سرنشینان است، خاطرنشان کرد: سرنشینان خودروها به اهمیت این وسیله پی نبرده‌اند و بیشترین آسیب را هم از همین ناآگاهی می‌بینند.

دیدگاه / پاسخ