حالت شب
  • Friday, 12 April 2024
مدارس اصفهان فردا چهارشنبه دائر است

مدارس اصفهان فردا چهارشنبه دائر است

به گزارش باخبرباش به نقل از روابط عمومی استانداری منصور شیشه فروش اظهار کرد:با توجه به روند کاهش غلظت آلاینده‌ها، ضمن تأکید بر رعایت اصول بهداشتی و کاهش ترددها، فردا ۲۹ آذر، آموزش در همه مقاطع تحصیلی استان بصورت حضوری است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با قدردانی از شهروندان برای مشارکت در اجرای مصوبات کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای استان افزود: طرح محدودیت تردد زوج و فرد خودروها نیز همچنان از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۱ ادامه خواهد داشت و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی برخورد خواهد کرد.

شیشه فروش تأکید کرد: فعالیت تیم‌های گشت و نظارت مقابله با آلودگی هوا بطور مستمر ادامه دارد و با هرگونه اقدامی که به افزایش آلاینده‌ها منجر شود، برخورد خواهد شد.

 آموزش در همه مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش شهر اصفهان و ۹ منطقه آموزش و پرورش استان روزهای دوشنبه و سه شنبه این هفته بدنبال تدوام شرایط آلودگی هوا غیرحضوری بود.

طبق اطلاعات سامانه پایش کیفی هوای کشور، شاخص ۲۴ ساعته منتهی به ساعت ۱۵ امروز(۲۹ آذر) در کلانشهر اصفهان ۱۲۱ (AQI) است که در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

اصفهان کمترین تعداد روزهای هوای پاک را در مقایسه با سایر کلانشهرهای ایران دارد و در حالی که صنایع آلوده کننده در شعاع ۵۰ کیلومتری آن پراکنده هستند و روزانه حدود یک میلیون دستگاه خودرو در آن تردد می کنند، به گفته کارشناسان، شرایط جغرافیایی، اقلیمی و کم بودن میزان وزش باد، آلودگی هوای این خطه را پیچیده‌تر کرده است

دیدگاه / پاسخ