حالت شب
  • Thursday, 18 July 2024
هفت هزار خودروی ناقض طرح زوج و فرد در اصفهان جریمه شدند

هفت هزار خودروی ناقض طرح زوج و فرد در اصفهان جریمه شدند

به گزارش باخبرباش  به نقل از مرکز اطلاع‌ رسانی پلیس اصفهان، سرهنگ علی‌اصغر زارع افزود: جریمه هر بار ورود غیرمجاز به محدوده طرح زوج و فرد ۱۰۵ هزار تومان است.

وی همچنین از شناسایی حدود ۶۰۰ دستگاه خودروی دودزا در همین مدت خبر داد و گفت: برای جلوگیری از تردد این خودروها پلاک آنها فک و بر روی آنها پلاک تعمیری نصب شد تا هر موقع نسبت به رفع نقص خودروی خود اقدام کردند به پلیس راهور مراجعه و پلاک اصلی خود را دریافت کنند.

این مقام انتظامی یادآور شد: در مدت یاد شده ۷۰۰ دستگاه خودرو هم بدلیل نداشتن برگ معاینه فنی اعمال قانون شدند.

وی بیان داشت: در روزهای اخیر با افزایش آلودگی هوای شهر اصفهان و خانه‌نشین شدن شهروندان آسیب‌پذیر، تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی، پلیس راهور بر اساس تکالیف قانونی خود اقداماتی را در راستای کاهش آلودگی هوا در دستور کار خود قرار داد.

سرهنگ زارع افزود: در این‌ زمینه طرح وِیژه‌ای شامل جلوگیری از ورود خودروهای غیرمجاز به محدوده طرح زوج و فرد، جلوگیری از تردد خودروهای دودزا و برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی از ۱۴ آبان عملیاتی شد.

وی افزود: راه‌اندازی مجدد طرح زوج و فرد در صبح‌ها علاوه بر عصرها باعث کاهش تردد در محدوده هسته مرکزی شهر اصفهان شد اما برخی از رانندگان به این طرح بی‌تفاوت بودند که هم توسط دوربین‌ها و هم بصورت فیزیکی توسط ماموران پلیس راهور مورد اعمال قانون قرار گرفتند.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی اصفهان به شهروندان توصیه کرد که تا حد ممکن از ناوگان عمومی برای عبور جابه‌جایی خود استفاده کنند زیرا این کار هم برای پیشگیری از ترافیک و شلوغی معابر شهری و هم در راه کاهش آلودگی هوا تاثیرگذار خواهد بود.

 شاخص آلودگی هوای کلانشهر اصفهان در هفته اخیر در شرایط آلوده برای عموم قرار داشت بطوریکه مدارس استان اصفهان در تمام مقاطع تحصیلی سه روز تعطیل شدند.

دیدگاه / پاسخ